תיאטרון מחול ענבל

דף הביתמופעיםערב עם דוד דרעי עברית English

בתום ההקרנה יתקיים מפגש עם היוצר דוד דרעי, מנחה אפרת כורם

19:00- "תגיד אמן" (65 דקות, 2005)

 

דוד, הרווק האחרון והבן הצעיר במשפחת דרעי המורחבת, לא מוצא מנוח. אחיו והוריו מבקשים לדעת מדוע הוא לא מגיע לארוחות השבת עם חברה, בחורה, ידידה, מישהי. כשהתירוצים אוזלים והשיחות מאחורי גבו הולכות ותוכפות הוא מואס בשתיקה ובהתחמקויות. הוא ניצב באומץ מול הוריו המבוגרים ומול אחיו ואחיותיו ומבקש לשפוך מולם את האמת שרובצת על לבו. "אני לא יכול לאהוב אישה", הוא אומר לאמו באחת הסצינות המרגשות בסרט. "אם תגיד אמן", היא מפצירה, "תראה איך הכול יעבור". "תגיד אמן" מתעד עימות חזיתי ואמת שמתפרצת מול דעות קדומות בתוך מסע אישי-משפחתי-גאוגרפי אשר מוביל לסדרה של התרחשויות ושחרור מסודות. אלה מקפלים בתוכם ייסורי התבגרות וכאב התפכחות, שמגיעים יחד עם ניסיונות הידברות וגישור, אשר מביאים לבסוף לתזוזה במשפחה, כל אחד במשבצת שלו וכולם ביחד.

קרדיטים

בימוי: דוד דרעי|הפקה: דוד דרעי, רות לב ארי

 

20:20- "סלאח, פה זה ארץ ישראל" (100 דקות, 2017)

סרט תיעודי היסטורי-אישי באורך מלא

סיפור הקמתן של עיירות הפיתוח בישראל, כפי שלא סופר עד היום: עדויות ופרוטוקולים חסויים חושפים לראשונה את האמת המטלטלת מאחורי חזון "פיזור האוכלוסייה" - חזון שהוכתב על ידי הנהגת המדינה בשני העשורים הראשונים לקיומה, ויצק את היסודות לפער העדתי והמעמדי בישראל.

יוצרי הסרט שופכים אור חדש על המניעים האמיתיים, שהנחו את מנהיגי המדינה והסוכנות, כמו גם על פרטי הפרטים של מנגנוני הרמייה והכפייה, שהפעילו על מי שהיו, בעיניהם, שווים פחות.

כעבור חמישים שנה מגלה הבמאי דוד דרעי, בן העיירה ירוחם, איך הפכה השיטה האכזרית שהופעלה על הוריו ובני דורם, לחטא הקדמון שייקבע גם את מסלול חייו וחיי אחיו וחבריו ויגבה מחיר כבד ממאות אלפי אנשים בעיירות הפיתוח.

קרדיטים

בימוי: דוד דרעי| יוצרי הסרט: דוד דרעי, רות יובל, דורון גלעזר| הפקה: דוד דרעי, שגית שלום

 

רגיל: 35 ₪
תאריך שעה מקום אולם כתובת הזמנה
03/07/2017 19:00 מרכז ענבל, תל אביב ראשי יחיאלי 6 תל אביב הזמנת כרטיסים
powered by Tagonet