תיאטרון מחול ענבל

דף הביתמופעיםאת ואני והמהפכה הבאה עברית English

את ואני והמהפכה הבאה

ערב לציון שש שנים למחאה החברתית של קיץ 2011 שעוררה טלטלה במציאות הפוליטית-כלכלית בישראל. באירוע, שייערך במרכז ענבל בתל אביב, נפרק לגורמיו את המונח מחאה ונתקוף אותו ממגוון כיוונים: מחאה תרבותית, מחאה פמיניסטית, מחאה יצירתית, מחאה מזרחית, מחאת הרוסים, מחאה ערבית, מחאה סוציו-אקונומית ועוד. נחשוב על מהפכה כאקט אידיאולוגי רחב ומופשט של מתיחת ביקורת על המצב הקיים מתוך שאיפה לתיקון עולם וליצירת חיים טובים יותר. בערב ישתתפו אנשי תרבות ואמנים מהשורה הראשונה בארץ.

המוזיקאית והזמרת מירה עווד תשיר משיריי דרוויש המולחנים שלה ותדבר על מחאה ערבית ואמנותית ועל כוחה של היצירה לשבור מוסכמות; המשורר רועי חסן יקרא משיריו החזקים וידבר על חשיבותה של מחאה מזרחית, על כתיבה פוליטית ועל מחאת ילדי תימן החטופים; הבמאי והתסריטאי דורון צברי ידבר על מחאה חברתית-כלכלית, על אקטיביזם ועל יכולתם של אנשים לחולל שינוי במציאות ויוקרן קטע מאחד מסרטי הדוקו שלו ("המדריך למהפכה", "שבעת מדורי הגיהנום של הדיור הציבורי", "מגש הכסף"); ד"ר רוני הלפרן, ראש התכנית ללימודי מגדר במכללת בית ברל, תדבר על מחאה פמיניסטית, על התנגדות לתרבות הפטריארכלית ועל נשיות מעוררת השראה; המשוררת אלקס ריף, יוזמת ערבי השירה הרוסית של "הבריגדה התרבותית מבית דור 1.5" (ובפרט אירועי ה"טוסובקה – שירת הגירה") תקרא שירה ותדבר על זהות רוסית ועל המאבק להשתחרר מאידאל ההשתלבות בחברה הישראלית ואמן הספווקן וורד, חבר להקת "סיסטם עאלי" ורכז החינוך יונתן קונדה יבצע משיריו וידבר על מחאה תרבותית, על עבודתו עם בני נוער בבת-ים באמצעות כתיבה ומוזיקה ועל דיאלוג יצירתי-פוליטי.

השאיפה שלנו היא להראות שכל המחאות הן אחיות ושכל המאבקים קשורים זה לזה. את הערב יצרה ותנחה המשוררת נעם פרתום שגם תקרא משירייה.

האירוע יוקלט וישודר בתאגיד השידור הציבורי במסגרת "טקסטמאניה" - תכנית הרדיו של פרתום בימי שישי ב11:00 ב"כאן תרבות", 104.9 105.3 אפ.אם.

 

powered by Tagonet