תיאטרון מחול ענבל

דף הביתמופעים עברית English
שתי נשים, שני עולמות שונים, רינה צברית חוזרת בתשובה וקלרה, שחקנית צרפתייה תוססת וחושנית נקלעות בטעות גורלית לאותה הדירה... נוצרת שרשרת של סיטואציות קומיות ומרגשות לסירוגין...עד שמגלים את הכאב האמתי של כל אחת מהן.
לפרטים והזמנה
 
איריס ארז
לוקאלי local/not easy
לפרטים והזמנה
 
בשנת 2012 , בגיל 93, הלכה לעולמה הזמרת צ'אבֵּלה וארגאס , כשהיא בשיא הקריירה שלה.

היא התחילה את דרכה המוזיקלית אי שם בראשית שנות ה-60, והפכה עם השנים לסמל תרבות בינלאומי. וארגאס התפרסמה כמי ששרה "ראנצ'ראס", שירים שחוברו בעיקר על ידי גברים ורובם מדברים על אהבה בלתי ממומשת לנשים בעולם של בדידות וניכור. צ'אבֵּלה ביצעה אותם בסגנון ייחודי עם קול מחוספס בעל עומק ופגיעות.
לפרטים והזמנה
 
ערב חגיגי לכבוד השקת הספר "הנזיר והאריה – אמנות אתיופית חזותית עכשווית בישראל"

מופע מחול מודרני אתיופי : קטעים מתוך המופע "גוטינה"
לפרטים והזמנה
 
שנת 1999. תוכנית ריאליטי ראשונה משודרת בראשו של ספנסר קיוסאקי- מנכ״ל תשלובת ענק, המאכילה את העם בחטיפים ומשקאות, ההורסים את הבריאות וממסטלים את השכל. העם מוכן לכל- העיקר לשרוד בעולם הזה ולא משנה באיזה מחיר. הניחוח של ארץ ישראל הישנה והיפה נוסג מול המציאות החדשה. האם זה קורה באמת? הוריו של ספנסר- מהחלוצים של המדינה הזאת לא מסוגלים לראות איך כל האידאלים שלהם קורסים מול עניהם ומעדיפים לברוח למציאות אחרת- המציאות של סמים. כאן מתנגשים גם חייהם של אבא מובטל, גרוש וחסר חוט שידרה, גרושתו גסה ועממית, סוחר סמים מנומס וצח לשון, אישה יפה שיכולה לקבל כל מה שהיא רוצה תמורת היופי שלה
האם נשארה בגיבורינו עוד גחלת של טוהר ותום של פעם, של תקווה ואהבה? האם הם יצליחו לשמור עליה?
לפרטים והזמנה
 
עבודה חדשנית המחוללת דיאלוג בין הרקדנים, הבמה ואור המקרן. האור מוביל את הרקדנים תוך שהוא יוצר מרחבים אינטימיים, ממפה את תנועת הרקדנים ויוצר עולם של תנועה מלא הומור.
לפרטים והזמנה
 
"הברבור והסרסור" - הלל קוגן, הכוריאוגרף זוכה פרס לנדאו 2015, מעלה בבכורה עולמית את הפרק השני בטרילוגיה של דואטים, שהחלה עם "אוהבים ערבים", יצירה שזכתה להצלחה בינלאומית.
לפרטים והזמנה
 
תושבי שכונת מנשייה מגיעים עם משפחותיהם לפיקניק על כר הדשא בפארק צ׳ארלס קלור, המכסה את חורבות הבתים בהם חיו בילדותם. הם משוטטים, נושמים את הריח המוכר של הים, ומנסים לאתר את המיקום המדויק של הבית, ממנו נאלצו לברוח או להתפנות בהוראת השלטונות. הפארק משמש להם כדוכן עדים, במה עליה מושלכים חומרי הזיכרון. בערבית ובעברית הם משתפים את ילדיהם ונכדיהם בסיפורים קטנים מחיי היומיום שנקטעו. קולותיהם מהווים עדות חיה למרקם האנושי של השכונה ומאפשרים לדמיין את החיים שהתרחשו כאן. סיפורי העבר נארגים בקולות פעילות הפנאי הישראלית.
לפרטים והזמנה
 
במתח שנוצר בין נוכחות והיעדרות בין מלאות וריקות נברא עולם אנושי ואישי הבוחן את ההגדרות המפרידות ומחפש לפרק אותן. הסולו נוצר מתוך תקווה למצוא בגוף החי והמשתנה גשר בין שתי הוויות נפרדות: זו של הפעולה הפרפורמטיבית וזו של ההתבוננות המדיטטיבית. מתוך רצון לפענח את המשחק העדין והחמקמק דרכו הפעולה וההתבוננות בוראות ומגדירות אחת את השנייה ונמצאות בדיאלוג אינטימי של התהוות מתמדת.
לפרטים והזמנה
 
במשך למעלה משמונה שנים ליווה הבמאי עטור השבחים תומר הימן (פעמיים זוכה חביב הקהל בפסטיבל ברלין) את אוהד נהרין, הכוריאוגרף והמנהל האמנותי של להקת בת שבע אשר יצירותיו השפיעו על הימן בצעירותו.
במסע דוקומנטארי שעובר בין יפן, ארה"ב, שבדיה, הולנד וישראל, נהרין מתועד כפי שלא תועד מעולם: בחדרי החזרות, באולמות המופעים, בשיעורי גא גא (שפת הגוף אשר פיתח) ובביתו הפרטי.
"מיסטר גאגא" מאפשר לצופים להכיר מקרוב את אחד האמנים הישראלים המצליחים והמשפיעים ביותר בעולם ולחוות באופן אינטימי את תהליך היווצרותן של יצירות המחול השונות שברא.
לפרטים והזמנה
 
'ביחד לבד' לוקח את הערך ואת המשמעות של מערכת יחסים רגישה ועדינה על סקאלה במקום פיזי שבו כל בחירה וכל תזוזה קטנה יקבעו את הקשר ואת תוצאות הריקוד.

'ביחד לבד' הוא סולו של ריקוד משותף, שמעמת את הבדידות האינדיבידואלית מול העוצמה שבלהיות ביחד.
לפרטים והזמנה
 
הקרנה מיוחדת של סרטי המחול עטורי הפרסים של דנה רוטנברג ואורן שקדי Glove Story ו- Private I’s.
לפרטים והזמנה
 
ערב שירי נתן אלתרמן
נתן אלתרמן – משורר ענק ששיריו ניצבים במרכז סדר יומה של התרבות העברית למעלה משמונים שנה.
מה סוד הקסם המסתורי של שירתו? כיצד קורה שהיא גם חידתית וגם מובנת? גם פרטית וגם כלל אנושית?
המפגש יישזר במבחר משיריו היפים וביניהם: עוד חוזר הניגון, שיר העמק, דצמבר, מסביב למדורה, צריך לצלצל פעמיים ועוד.

ד"ר מימי חסקין – מרצה לספרות, ראש החוג לספרות בסמינר הקיבוצים ומגישת טיולים ספרותיים תשוחח על השירים

נתן סלור - נכדו של המשורר ישיר וינגן אותם
לפרטים והזמנה
 
יומנו הפרטי של צעיר חרדי אשר היה קרבן להתעללות מינית נגנב ממנו ונעלם באורח מסתורי. שנים לאחר מכן, הוא משחזר קטעים מתוך היומן בהשתתפות שחקנים חרדים אשר חושפים פרשת פשע שהחברה החרדית ניסתה לקבור.
לפרטים והזמנה
 
פרץ (פיריס) אליהו הוא יוצר בולט וייחודי בתחום המוזיקה האמנותית בארץ. יצירותיו מתאפיינות בשילוב מרתק ומפתיע של מסורות המזרחיות הקלאסיות עם אלמנטים של המוזיקה המערבית מודרנית. במופע "עונות השנה" פרץ אליהו חובר לבנו נגן קמנצ'ה והיוצר מארק אליהו, למאסטר כלי הקשה רוני עיברין, נגן קונטרבס המוערך חגי ביליצקי , נגן קנון הידוע אריאל קסיס ונגנית צ'לו מאיו שבירו.. יחד הם רוקמים סיפור מוזיקלי סוחף, פנטזיה מוזיקלית אשר המקור להשראתה מצוי בטבע וביופי המיוחד לכל עונה בשנה.
לפרטים והזמנה
 
מומין ססלר הסולן של הפרויקט, ויחד איתו מופיעים נגן פרקשיין, נגן קונטרבס, נגן גיטרה אקוסטית ומלווים אותו רביעיית כנרים. בנוסף, תתארח בפרויקט הזמרת Bahar Turkkan
הערב יהיה גדוש במוזיקה מגוונת מכל קצוות תבל, קטעים מטורקיה, ישראל ויוון.
לפרטים והזמנה
 
מופע מוסיקלי , המציג את נכסי צאן ברזל של המוזיקה הפרסית העממית , מלווה בשירה של מיטב זמרי פרס,מלווה במחול אומנותי וטקסטים של מיטב משוררי פרס, כגון: מוולאנ, האפז, סעדי, ולחנים מקוריים של מנשה ששון וקטעים אינסטרומנטלים של המוזיקה הקלאסית הפרסית, מוזיקה עתיקת יומין אשר שורשיה מגיעים עד לימי פרס הקדומה הטרום איסלמית.
לפרטים והזמנה
 
סידרת מפגשים שתתקיים במרכז האתני הרב תחומי ענבל בתל –אביב. בכל מפגש נציג משוררת או משורר, ונחבר בינה, או בינו, לבין אמנות המחול המסורתית והחדשה של ענבל בהנחייתו של פרופ' נסים קלדרון. המפגשים יהוו צירוף ייחודי ורב-תחומי המעניק לקהל תמונה עשירה- מחשבתית וחווייתית- מעולמם של משוררים שהשפיעו עמוקות על תרבותנו,. המפגש הראשון יתקיים ב-21 בנובמבר ויוקדש למשוררת יונה וולך. המפגש השני יתקיים ב20 בדצמבר ויוקדש לרבי שלום שבזי.
לפרטים והזמנה
 
מופע מוסיקלי מרתק ובו ביצועים מתורגמים לשיריה של הזמרת הלבנונית האגדית פיירוז אשר הפכה לכוכבת בינ"ל בשנות ה 70 ולשגרירה המוסיקלית הגדולה ביותר שיצאה מלבנון.
לפרטים והזמנה
 
ארבע יצירות מופלאות אינטימיות ורגישות שנוגעות בעצבים החשופים של הגוף, הנפש והאלוהות.
לפרטים והזמנה
 
מופע מחול הכולל את שתי היצירות המשותפות לכוריאוגרפית אילת כהן ולמלחין עודד זהבי: Windmill, The Map

המופע משלב בדרכו הייחודית בין מוסיקה למחול ומאפשר התבוננות, העשרה וכמובן הנאה מיצירת אמנות אחרת, חדשנית ומרעננת.

המופע נתמך בסיוע מועצת הפיס לתרבות ולאמנות לשנת 2016-2017.
לפרטים והזמנה
 
פאסיב אגרסיב

איך את/ה מגדיר/ה את עצמך ? מוביל/ה, מתמסר/ת, מתחמק/ת, מתנגד/ת.

מופע מחול לשישה רקדנים שמאתגרים ומתבוננים באופן הפעולה שלהם במערכות יחסים.

מאת: טלי זבילביץ, דנה הירש ליזר (אנסמבל גלויה)
לפרטים והזמנה
 
דיבור, פיוט, מוזיקה, ניפוץ שקרים, גילוי אמיתות ומיסטיקה אסורה
גיל רון שמע פותח את תיבת ההיסטוריה והמסתורין, מנפץ וחושף את אלילי הקדמה והמודרניזציה.
לפרטים והזמנה
 
הפזמונאית והמשוררת רחל שפירא יחד עם הזמרת היוצרת חני דינור חוברות למסע משותף .
לפרטים והזמנה
 
מומין ססלר הסולן של הפרויקט, ויחד איתו מופיעים נגן פרקשיין, נגן קונטרבס, נגן גיטרה אקוסטית ומלווים אותו רביעיית כנרים. בנוסף, תתארח בפרויקט הזמרת Yagmur Termiyeci
הערב יהיה גדוש במוזיקה מגוונת מכל קצוות תבל, קטעים מטורקיה, ישראל ויוון.
לפרטים והזמנה
 
הרכב המפגיש ארבעה נגנים מובילים מרקעים שונים וורסטילים של ג׳אז, רוק ,מוזיקה אתנית ואלקטרונית במטרה לשלב מלודיות וטקסטורות מוזיקליות הנוגעות במזרח העתיק ובמערב המודרני. המאקאם הערבי על צבעיו המגוונים פוגש פיוז׳ן אמריקאי מתקדם. פסיכדליה בריטית מתמזגת עם מקצבים טורקים אסימטריים וצלילי עוד מכפילים ביטים אלקטרונים שונים לצד הפתעות נוספות.
לפרטים והזמנה
 
שלושה נערים ונערה גדלים בידיעה שהמוות שלהם הוא רק עניין של זמן. עם תום שנת הלימודים הם ישמשו מזון אנושי למינוֹטאוּר – מפלצת אכזרית שאינה יודעת שובע, ומאיימת על קיומה של הארץ שלהם. בינתיים הם מנסים למצוא רגעים קטנים של חסד בתוך שגרה של אלימות, ייאוש ופחד. מה יקרה כשאחד מהם יחליט לשנות את כללי המשחק?
לפרטים והזמנה
 
הרכב אותנטי שמנגן מוסיקה עותמאנית קלאסית, מוסיקה טורקית עממית ויצירות מודרניות שנכתבו ע"י חברי נגן העוד איתן ברוך, בהשראת המסורת של תורת המקאם הטורקי.

מוזיקה שיוצרת גשר אנושי- מוזיקלי בין אנשים ותרבויות.
לפרטים והזמנה
 
ערב זוגי של היוצרות, חברות וחוקרות צופית גורן וקלי איאש.
לפרטים והזמנה
 
קמילה היא נצר לשושלת של מוזיקאים גדולים מאזרבייג'ן.
כעבור שנים של חיפושים, אישיים ומקצועיים, התחברה מחדש אל השורשים ואל המוזיקה מבית כשבשיאו של המסע חזרה אל מחוזות ילדותה כדי להקליט את אלבום הבכורה שלה.
במופע קמילה מציגה תלבושות אזריות אותנטיות וחגיגה שלמה של צלילים וצבעים מעולם אחר.
לראשונה!
קמילה וניסו סימנטוב בשיתוף פעולה מרגש.
לפרטים והזמנה
powered by Tagonet