תיאטרון מחול ענבל

דף הביתמופעים עברית English
מופע מוסיקלי , המציג את נכסי צאן ברזל של המוזיקה הפרסית העממית , מלווה בשירה של מיטב זמרי פרס,מלווה במחול אומנותי וטקסטים של מיטב משוררי פרס, כגון: מוולאנ, האפז, סעדי, ולחנים מקוריים של מנשה ששון וקטעים אינסטרומנטלים של המוזיקה הקלאסית הפרסית, מוזיקה עתיקת יומין אשר שורשיה מגיעים עד לימי פרס הקדומה הטרום איסלמית.
לפרטים והזמנה
 
מופע מוסיקלי מרתק ובו ביצועים מתורגמים לשיריה של הזמרת הלבנונית האגדית פיירוז אשר הפכה לכוכבת בינ"ל בשנות ה 70 ולשגרירה המוסיקלית הגדולה ביותר שיצאה מלבנון.
לפרטים והזמנה
 
עבודה חדשנית המחוללת דיאלוג בין הרקדנים, הבמה ואור המקרן. האור מוביל את הרקדנים תוך שהוא יוצר מרחבים אינטימיים, ממפה את תנועת הרקדנים ויוצר עולם של תנועה מלא הומור.
לפרטים והזמנה
 
ארבע יצירות מופלאות אינטימיות ורגישות שנוגעות בעצבים החשופים של הגוף, הנפש והאלוהות.
לפרטים והזמנה
 
קברו של הרמב"ם בטבריה מעיד על הפער בין האיש ומי שהיה, לבין שנעשה מדמותו. אותו גאון רב תחומי - מטאור שהפציע בסוף המאה ה11, אל שמי היהדות - וודאי היה מתפלץ מאחוזת הקבר שלו בטבריה והמאמינים הבאים להשתטח ולבקש בקשות. אבל כמו כל מיתוס ובעיקר כזה שנוצר לפני כ 800 שנה בערך לכל אחד יש את הרמב"ם שלו; מימין ומשמאל , בקרב אינטלקטואלים או רבנים, בקרב חרדים, דתיים לאומיים וחילונים כאחד.

האיש עצמו נותר בחלקו כדמות מסתורית ובלתי מפוענחת ממה הושפע ? באיזה שפה דיבר וחשב? מה היו המאורעות אשר עיצבו את חייו? ויותר מכל, מה נותר מתפיסותיו בקרב היהודים, הישראלים והיהדות של ימינו?
לפרטים והזמנה
 
פאסיב אגרסיב

איך את/ה מגדיר/ה את עצמך ? מוביל/ה, מתמסר/ת, מתחמק/ת, מתנגד/ת.

מופע מחול לשישה רקדנים שמאתגרים ומתבוננים באופן הפעולה שלהם במערכות יחסים.

מאת: טלי זבילביץ, דנה הירש ליזר (אנסמבל גלויה)
לפרטים והזמנה
 
דיבור, פיוט, מוזיקה, ניפוץ שקרים, גילוי אמיתות ומיסטיקה אסורה
גיל רון שמע פותח את תיבת ההיסטוריה והמסתורין, מנפץ וחושף את אלילי הקדמה והמודרניזציה.
לפרטים והזמנה
 
עבודתה החדשה של שדור עוקבת אחר מסע של תשע דמויות במרחב על-זמני, שמתעצב ומאבד צורה ללא הרף. כמו מתוך פעולה ארכיאולוגית - דרך קילוף, בידוד, חשיפה והסתרה - מנסה שדור לאתר מקורות ראשוניים של צעדים, לקרוא תווים פיזיים של חברה בהתהוות ולבדוק תנועה של קהילה במרחב ובזמן. פעולת ההפשטה של התנועה ממקורות והקשרים משאירה אותה חשופה, פגיעה, מוכנה להיבנות מחדש.
לפרטים והזמנה
 
BLACK VELVET - Architectures and Archetypes is an original multidisciplinary performance art work created and premiered by Shamel Pitts, Mirelle Martins and Lucca del Carlo in São Paulo, Nov/2016 at Teatro Sergio Cardoso
לפרטים והזמנה
 
בשנת 2012 , בגיל 93, הלכה לעולמה הזמרת צ'אבֵּלה וארגאס , כשהיא בשיא הקריירה שלה.

היא התחילה את דרכה המוזיקלית אי שם בראשית שנות ה-60, והפכה עם השנים לסמל תרבות בינלאומי. וארגאס התפרסמה כמי ששרה "ראנצ'ראס", שירים שחוברו בעיקר על ידי גברים ורובם מדברים על אהבה בלתי ממומשת לנשים בעולם של בדידות וניכור. צ'אבֵּלה ביצעה אותם בסגנון ייחודי עם קול מחוספס בעל עומק ופגיעות.
לפרטים והזמנה
 
הפזמונאית והמשוררת רחל שפירא יחד עם הזמרת היוצרת חני דינור חוברות למסע משותף .
לפרטים והזמנה
 
הסרט מתאר את סיפורו של אשר (אשר לקס), בן 17, בשנה האחרונה בתיכון. אשר תמיד היה הנער 'המופרע' בבית ספר - ביסודי, בחטיבה ובתיכון. הוא גר עם אביו מילו (יעקב כהן), בעל עסק לפיגומים, איש קשה ודומיננטי, שנוהג איתו ביד קשה. אשר עובד כל יום עם אביו בפיגומים, ואביו מצפה ממנו שייכנס להחליף אותו בעסק. מורה חדש לספרות (עמי סמולארצ'יק) הופך למודל לחיקוי עבור אשר, שלראשונה מצליח לדמיין לעצמו עתיד אחר מזה שהכתיב לו אביו.
לפרטים והזמנה
 
הרכב המפגיש ארבעה נגנים מובילים מרקעים שונים וורסטילים של ג׳אז, רוק ,מוזיקה אתנית ואלקטרונית במטרה לשלב מלודיות וטקסטורות מוזיקליות הנוגעות במזרח העתיק ובמערב המודרני. המאקאם הערבי על צבעיו המגוונים פוגש פיוז׳ן אמריקאי מתקדם. פסיכדליה בריטית מתמזגת עם מקצבים טורקים אסימטריים וצלילי עוד מכפילים ביטים אלקטרונים שונים לצד הפתעות נוספות.
לפרטים והזמנה
 
שלושה נערים ונערה גדלים בידיעה שהמוות שלהם הוא רק עניין של זמן. עם תום שנת הלימודים הם ישמשו מזון אנושי למינוֹטאוּר – מפלצת אכזרית שאינה יודעת שובע, ומאיימת על קיומה של הארץ שלהם. בינתיים הם מנסים למצוא רגעים קטנים של חסד בתוך שגרה של אלימות, ייאוש ופחד. מה יקרה כשאחד מהם יחליט לשנות את כללי המשחק?
לפרטים והזמנה
 
הרכב אותנטי שמנגן מוסיקה עותמאנית קלאסית, מוסיקה טורקית עממית ויצירות מודרניות שנכתבו ע"י חברי נגן העוד איתן ברוך, בהשראת המסורת של תורת המקאם הטורקי.

מוזיקה שיוצרת גשר אנושי- מוזיקלי בין אנשים ותרבויות.
לפרטים והזמנה
 
אפרת גוש ונסים קלדרון שרים ומדברים יונה וולך
ראשון בסידרת ערבים של שילוב בין שירה למחול, ביוזמת תיאטרון מחול ענבל. ערב ראשון יוקדש ליונה וולך.
אפרת גוש תשיר משיריה של וולך, בליווי רקדני להקת ענבל בכוריאוגרפיה של מור שני, עורך ומנחה: פרופ' נסים קלדרון.
לפרטים והזמנה
 
מופע מיוחד המורכב משתי יצירות מחול של עידן שרעבי ורקדנים

דינוזאור – בכורה! סדרה הבנויה ממספר יצירות תנועתיות שונות אשר מציגות סיפורים קצרים המתכתבים עם המהות של תהליך וקבלה.

הפרדוקס הקיומי של כולנו והרצון האינסופי לחיות ברגע, הטכנולוגיה כקדמה, האם מקדמת או מרחיקה? ושאלתינו החוזרת ונשנה, האם גם כך הכל ״גלגל מסתובב״?

YOURS - במהלך שבע השנים האחרונות, אני מוצא עצמי חוקר בעבודתי את הקונספט של "בית". ראיינתי אנשים רבים בנושא ובכל ראיון שאלתי: מהו בית עבורך? מתי הרגשת בבית, והאם את/ה מרגיש בבית כרגע?
בכל ראיון ניתנו משמעויות שונות ומגוונות לקונספט, דבר אשר הקנה לי את ההזדמנות להעמיק בתחומי ענין רבים כגון מקור, זהות, חברה, גוף ועוד המון אחרים. גיליתי כמה המרואיינים מזוהים עם אותו ה"בית" עליו הם מדברים בראיון: עיסוקיהם, חפציהם, משפחותיהם, שפתם, האהבות והפציעות שלהם... כשהתחלתי בתהליך בניית היצירה, ראיינתי גם את הרקדן שלי. הרגשתי צורך ליצור קרקע לבית חדש עבור שנינו, ומצאתי את זה בתוך המוסיקה והתנועה.
במקור , קראתי ליצירה Ours , כשהתייחסתי אליה כאל הזדמנות למצוא בית ביחד, עם השיתוף עם הקהל.
בשנה האחרונה למדתי שהבית הזה אינו רק שלנו וזה כבר לא משנה לי למי הוא שייך. אז החלטתי להוסיף אות נוספת לשם של היצירה, ולהקדיש את היצירה הזו לצופים. This is yours .
לפרטים והזמנה
 
ערב זוגי של היוצרות, חברות וחוקרות צופית גורן וקלי איאש.
לפרטים והזמנה
 
מבוסס על אירוע אמיתי
הסרט "העדות" התקבל למסגרת הרשמית של פסטיבל ונציה וישתתף בתחרות ה"אוריזונטי" היוקרתית Orizzonti Competition) ). הסרט בכיכובם של אורי פפר ורבקה גור יוקרן בבכורה עולמית במהלך הפסטיבל שמתקיים בין ה-30/8 ל-9/9. סיפור החקירה בסרט מבוסס על מקרה אמיתי של רצח מחריד של יהודים שהתרחש בשלהי מלחמת העולם השניה בשדות כפר קטן באוסטריה ששמו רכניץ. במאי ותסריטאי הסרט עמיחי גרינברג, שזהו סרטו הארוך הראשון, חקר את המקרה וביקר בכפר שבשדותיו עדיין מחפשים כבר מעל 70 שנה את קבר האחים. במרכז הסרט עומד היסטוריון, הנלחם בהכחשת הטבח נגד כוחות עוצמתיים שמשרתים את השיכחה והנורמליזציה. במהלך החקירה מגלה ההיסטוריון, שמגולם ע"י השחקן אורי פפר בתפקיד מרשים ומצמרר, שגם במשפחתו חבוי סיפור מוכחש.
לפרטים והזמנה
 
קמילה היא נצר לשושלת של מוזיקאים גדולים מאזרבייג'ן. .
כעבור שנים של חיפושים, אישיים ומקצועיים, התחברה מחדש אל השורשים ואל המוזיקה מבית כשבשיאו של המסע חזרה אל מחוזות ילדותה כדי להקליט את אלבום הבכורה שלה.
במופע קמילה מציגה תלבושות אזריות אותנטיות ורבגוניות שלמה של צלילים וצבעים מעולם אחר. חיבור בין הצלילים האזרים למוזיקה המודרנית הופכים כל מופע לחגיגה .של

לצידה של קמילה תתארח מיכל שפירא שחקנית וזמרת ששנת 2017 הייתה שנה משובחת עבורה. שנה בו יצא אלבום הבכורה שלה שזכה להשמעות רבות במדיה ובגלגלצ. כמו כן מיכל מככבת במחזמר שובר הקופות של תאטרון הבימה "עלובי החיים".

יחדיו הן יוצרות עולם של מוזיקה אינטילגנטית ונוסטלגית , מוזיקה שכותבים עם עט כמו פעם במחברת שורות ותווים...
לפרטים והזמנה
 
המוזיקה הפרסית נחשבת לאם כל מוזיקות המזרח. ממבואות איטיים רוויי געגועים ("מאוואלים") ועד לשירים עממיים קצביים הסוחפים בשמחת החיים שבהם וכן שירים עבריים ידועים שלחניהם פרסית, כמו פרח הלימון, עת יעלה ירח, שחרחורת , שיר העבודה והמלאכה, אשכולית ועוד..

ז'נט יהודיאן רוטשטיין הופיעה על במות מרכזיות והשתתפה בעשרות רבות של פסטיבלים וביניהם: הפסטיבל הווקאלי הבינלאומי בעכו, פסטיבל ישראל בירושלים, פסטיבל "שומעים עולם" במשכן לאומנויות הבמה, בפסטיבל לילות יפו, פסטיבל השלום בצוותא –תל אביב, פסטיבלי מספרי סיפורים במגדל דוד ועוד.
לפרטים והזמנה
 
במשך למעלה משמונה שנים ליווה הבמאי עטור השבחים תומר הימן (פעמיים זוכה חביב הקהל בפסטיבל ברלין) את אוהד נהרין, הכוריאוגרף והמנהל האמנותי של להקת בת שבע אשר יצירותיו השפיעו על הימן בצעירותו.
במסע דוקומנטארי שעובר בין יפן, ארה"ב, שבדיה, הולנד וישראל, נהרין מתועד כפי שלא תועד מעולם: בחדרי החזרות, באולמות המופעים, בשיעורי גא גא (שפת הגוף אשר פיתח) ובביתו הפרטי.
"מיסטר גאגא" מאפשר לצופים להכיר מקרוב את אחד האמנים הישראלים המצליחים והמשפיעים ביותר בעולם ולחוות באופן אינטימי את תהליך היווצרותן של יצירות המחול השונות שברא.
לפרטים והזמנה
 
מופע חדש רטרו-עכשווי של היוצרת קאיה, באומביונס קברטי; רפרטואר בהשפעות מוזיקליות רב-תרבותיות; סווינג, שאנסון, פופ ואתני, הומוריסטי עם קריצות על קלישאות החיים, מנקודת מבט פמיניסטית, על מה שבינה לבינה ולבינם, על חייזר בסכסוך שכנים, על בובת חרסינה מיוחסת מוינה, על דחליל מפח שנשמתו נפח, על אנשים קטנים ואהבות גדולות.
לפרטים והזמנה
powered by Tagonet