תיאטרון מחול ענבל

דף הביתמופעים עברית English
חלי ראובן – “ואהבת לך"
מופע מוסיקלי - ספרותי
שכובש את הלב ומפעים בו נגיעות של שירה ואהבה
לרגל צאתו של ספרה הרביעי של חלי ראובן – "ואהבת לך"
לפרטים והזמנה
 
מאיר אריאל זכה לקהל קטן בחייו ולקהל של אלפים רבים לאחר מותו. יתר על כן: הקהל שלו כעת חוצה את כל הגילים. וזו תופעה מאוד יוצאת דופן במוזיקה הפופולארית הנוטה להיות בעלת אופי דורי בולט. פרופ' נסים קלדרון חקר את יצירתו של מאיר אריאל ופרסם לאחרונה ביוגרפיה מקיפה שלו. הוא יסביר איך ולמה התנשא מאיר אריאל ביצירתו אל גבהים שלא היו במוזיקה הפולארית הישראלית לפניו. ערן צור ימחיש באירוע את עוצמתו היצירתית של אריאל כאשר ישיר משיריו הידועים והעמוקים.
לפרטים והזמנה
 
אסי, תסריטאי ומשורר, חש תקוע בחייו האישיים, העמוסים בספקות, במחשבות טורדניות ובחוסר מנוחה קיומי. בעקבות תאונת אופנוע שהיה מעורב בה כתוצאה מנהיגה בשכרות הוא נידון לעבודות שירות: מפגשים במקלט השכונתי עם נערים עבריינים הכלואים במעצר בית ומחויבים להגיע לפגישות איתו כתנאי לשחרורם העתידי. אופיים הקיצוני של הנערים, האנרגיות המשתוללות שלהם וקסמם מעוררים בו סקרנות ומשיכה, ויחד הם פורצים את גבולות המסגרת השיקומית.
לפרטים והזמנה
 
בארוקדה, הנו אנסמבל שמתמחה בנגינת מוסיקה מהרנסנס ומהבארוק בכלים הסטורים . בעשר שנות פעילותו זכה למעמד של הרכב מוביל איכותי וייחודי המרבה להופיע בסדרות קונצרטים בארץ ובחו"ל.
לפרטים והזמנה
 
אנסמבל "די צייט מאַשין" (ביידיש - "מכונת הזמן"), שם לעצמו למטרה לשאוב מתוך "ספר שמחת הנפש" את כל הרמזים האפשריים לאופן ביצועם, ולהביא לתחייתה של יצירה מרתקת זו.
לפרטים והזמנה
 
מדוע אנחנו צריכות וצריכים סרטים של נשים? על כוחו הפוליטי והחברתי של קולנוע נשים, משמעותה של הדרת נשים מהקאנון הקולנועי בארץ ובעולם והקשר של אלו להארווי ויינשטיין ולהחפצת נשים על המסך.

המפגש מלווה בהקרנת קטעים מסרטים אבודים ומהפרויקט הקולנועי (בעבודה) "על כסא הבמאי יושבת אישה".
לפרטים והזמנה
 
להקת מחול ענבל: מור שני (ישראל/הולנד)
ריקוד פשוט

"ריקוד פשוט" מאת מור שני ביחד עם להקת המחול ענבל זכה בפרס עכבר העיר למופע המחול הטוב ביותר לשנת 2016!

"ריקוד פשוט" הוא ניסיון לחשוב מחדש על כמה מהמהויות הבסיסיות המרכיבות את רעיון הפולקלור; להסתכל בעין רעננה על צורות בנאליות כאוצרות ידע חדש ולדמיין יחד את הפולקלור של המחר.
לפרטים והזמנה
 
אנסמבל תמר בלוך
"מסע לצפון אפריקה של סבתא שלי"
מאיפה הגענו?
השאלה הזו מעסיקה את כולנו כל הזמן. תמר בלוך מציעה תשובה בצורת המוזיקה של סבותיה. בקולה העמוק והכנה, היא מזכירה חוויות נשכחות, ריחות וטעמים. השירים שבפיה מספרים סיפור של מרוקו ישנה, שבה נשים וגברים, יהודים וערבים, אלו לצד אלו, יוצרים ויוצרות מרחב תרבותי מיוחד במינו.
תמר בלוך, בת לאם ממוצא מרוקאי ואב ממוצא ברזילאי, חוברת להרכב נגנים צעיר ומוכשר, ומחייה מחדש מסורות נשכחות מצפון אפריקה. בעולם שבו כמעט אבדה המסורת ממנה הגענו, מתעורר קול חדש ומרתק. קול המחבר בין יבשות, ימים וזמנים
לפרטים והזמנה
 
תדמיינו ארבע נשים. מוסיקאיות. זמרות. חברות. תוסיפו את חמוטל בן זאב כמנטורית של כתיבת המופע. עכשיו תעלו על ליבכם את השירים הכי יפים שנכתבו כאן. תחברו לכל אלו עיבודים מפתיעים, אחרים, מיוחדים של המדהימה רעות יהודאי (דבש הכל דבש) וקבלו את "ארבעתנו". זה מרגש. מיוחד. מצחיק. עוצמתי. זה כל מה שאפשר לבקש ממופע.
לפרטים והזמנה
 
מקהלת נוה שיר בניצוחה של ענת דור מרגלית היא פרק ב' של מקהלת הילדים נוה שיר, חלוצת מקהלות הילדים בישראל. המקהלה פעילה משנת 2006 ומבצעת רפטואר קלאסי של מקהלות לקולות שווים, הכולל יצירות קלאסיות משירת העולם, יצירות בנות זמננו, יצירות ישראליות, שחלקן נכתבו עבור המקהלה, וכן יצירות מן הפולקלור היהודי והבינלאומי בשפות המקור. בקיץ 2014 השתתפה מקהלת "נוה שיר" בפסטיבל מקהלות בינלאומי בברצלונה. בקיץ 2017 זכתה "נוה שיר" במדליית זהב בתחרות הבינלאומית למקהלות בריגה, השתתפה במקהלת הפסטיבל, וזכתה להצלחה רבה בהופעותיה בריגה ובווילנה.
לפרטים והזמנה
 
ב 12/3/18 ימלאו 14 שנים לפטירתו של המשורר נתן יונתן, מהמשוררים הגדולים והאהובים שלנו
המופע מביא את סיפורו הייחודי של המשורר דרך תחנות חייו השזורות בשיריו, שהולחנו ע״י מיטב המשוררים והפכו נכסי צאן ברזל וחלק בלתי נפרד מהתרבות הישראלית - חופים, האיש ההוא, אניטה וחואן, שיר ארץ, החול יזכור ועוד ..
לפרטים והזמנה
 
בעקבות הבשורה על מות סבה מחליטה אפי לחזור לעכו עיר הולדתה לחלוק לו כבוד אחרון. בעכו היא פוגשת את קרן מורה מחליפה, נשואה ואם לשניים. שתי הנשים מתאהבות באופן מיידי כשאפי פוגשת במאיה בתה הקטנה של קרן היא אט אט מגלה מה ומי גרם לה לעזוב את העיר לפני כל כך הרבה שנים מבלי לחזור. סיפור האהבה הופך למסע סגירת חשבונות ישנים.
לפרטים והזמנה
 
R U OK - Urban Tribe Duet

עומר קינן (קלידים, סינטיסייזרים ותופים) ואיתי רזניק (תופים, פדים אלקטרונים ובאלאפון), חוקרים מעל שנתיים את המפגש בין מקצבים קדמונים ושבטיים לבין הסאונד החדש של חשמל וסינטזה.

בשיתוף הפעולה הנועז עם הרקדניות אביב יוסף, נופר קרני, ליחן רצון והרקדן גארי באקה סולימאן אתם מוזמנים להכנס למסע שהוא השורש של כולנו בשילוב עם הלא נודע, החדש, המפתיע.

כל המוסיקה מתבצעת בלייב, ללא מחשב.

כשאפריקה והחלל נפגשים על הבמה - נשאר רק לתת לגוף ולנשמה שחרור מוחלט!
לפרטים והזמנה
 
אמיר גבירצמן, אמן כלי הנשיפה הישראלי/בינ"ל, בדואו-השקה השקה חגיגי לאלבום הסולו השני והחדש שלו: בבל-גאמבו ("שאיפות-ונשיפות" 2),
בשני המופעים יתארח הרכב מיוחד לערב זה: דורון רפאלי- תופים וכלי הקשה, אודי רז-סוזאפון, מורן רון בראון-טרומבון, דרור בן גור-סקסופון.

מופע שכולו נוטף ניחוחות וצלילים של רב תרבותיות ג'אז, צועני, בלקאני, אפרו ביט, ישראלי, יהודי, ערבי, קלטי, כורדי ועוד..
מוזיקת עולם ישראלית במיטבה.
לפרטים והזמנה
 
דון חואן המספר ורוני לוגסי רקדנית הפלמנקו מגיעים ממסע מרתק בממלכת הפלמנקו.

במהלך המופע חווים הילדים את קסמו המיוחד של עולם המחול הספרדי והפלמנקו,

דרך סגנונות הריקוד השונים,

הילדים חווים מסע סוחף בממלכת הפלמנקו.
לפרטים והזמנה
 
שרה מבצעת בהופעה זו שירי אמונה מקוריים שכתבה והלחינה בערבית וצרפתית בהשראה צפון אפריקאית ומצרית .מקצבים אפריקאים עם נגיעות מערביות עכשוויות ופיוטים של גדולי משוררי ספרד.
המשתתפים:
שרה (שירה), נועה ווקס (כלי הקשה), נועה וזאנה (פסנתר אנדלוסי ), אדה אלייב (קאנון), מרינה טושיץ (עוד ), נועם קריבין (קונטרבס), מארחות את הזמרת סוזאן שהרבני (אימאן), ואת הרקדנית פיפי נס. ניהול מוסיקאלי של יאיר דלאל.
לפרטים והזמנה
 
ד"ר מימי חסקין והזמרת יוצרת נועה בן שושן חוקרות שירה מזרחית
מהי שירה מזרחית?
האם הפיוט הקדום ושירת המחאה העכשווית כרוכות יחדיו?
מהם היחסים בין השירה המזרחית לבין הגמוניה? האם השירה המזרחית מבקשת ניתוק או חיבור? לעומתיות או הרמוניה?
מהו הייחוד בכתיבתן של נשים כיצד מיוצגת נשיות מזרחית?
על כל אלה ועוד תשוחח חוקרת הספרות ד"ר מימי חסקין, ראש החוג לספרות במכללת סמינר הקיבוצים, והזמרת היוצרת נועה בן שושן.
במפגש נערוך מסע דילוגים ספרותי-מוסיקלי בין תחנות והיבטים שונים של השירה המזרחית, תוך שזירת שירתה המענגת של נועה.
לפרטים והזמנה
 
במשך למעלה משמונה שנים ליווה הבמאי עטור השבחים תומר הימן (פעמיים זוכה חביב הקהל בפסטיבל ברלין) את אוהד נהרין, הכוריאוגרף והמנהל האמנותי של להקת בת שבע אשר יצירותיו השפיעו על הימן בצעירותו.
במסע דוקומנטארי שעובר בין יפן, ארה"ב, שבדיה, הולנד וישראל, נהרין מתועד כפי שלא תועד מעולם: בחדרי החזרות, באולמות המופעים, בשיעורי גא גא (שפת הגוף אשר פיתח) ובביתו הפרטי.
"מיסטר גאגא" מאפשר לצופים להכיר מקרוב את אחד האמנים הישראלים המצליחים והמשפיעים ביותר בעולם ולחוות באופן אינטימי את תהליך היווצרותן של יצירות המחול השונות שברא.
לפרטים והזמנה
 
אסף אשכנזי מציג את שיריו במופע אינטימי.

פולק/רוק עצמאי בעברית ובאנגלית.
לפרטים והזמנה
 
מופע חדש משותף המפגיש בין הזמרת והיוצרת איה כורם למשוררת ולפרפורמרית נעם פרתום לרגל צאתו של ספרה החדש של פרתום "ביחדנס".
כורם תשיר ופרתום תבצע משירייה ולהיפך, והשתיים ינהלו דיאלוג צפוף על כתיבה, נשיות, זוגיות וחיים של יצירה.
לפרטים והזמנה
 
מחול, תיאטרון פיזי ופרפורמנס

אופרה טריטוריאלית היא משחק לארבעה משתתפים ומנצחת. המשחק מתקיים בתוך מרחב מוגן ומרחב מסוכן, שאינם ניתנים ליציאה. המטרה: למצא מקום בטוח להניח בו את הראש.

הכללים:

להחליט בזמן אמת; להיות בבית רק כשמשהו אחר מחליט על כך; לכבוש ולסמן; להתחייב לדרמה.

היצירה נבנתה מאינטרפטציה של משחקי חצר, מתמונות מההיסטוריה האזורית ומטריגרים אוטומטיים ישראלים.

במרחב שאני חיה בו: הבית, הרחוב, השכונה, המדינה, מתרחשת אופרה של קולות לגבי מי מחליט? מי מסמן? למי שייך?
לפרטים והזמנה
 
היללה היא להקת סול - פולק הנודדת בעולם עם השירה והמוסיקה שהיא מביאה - מוסיקת פולקלור מקורית, מקהלת גברים שמושפעת מהגרוב השחור של הגוספל ומהחצוצרה פותחת הלבבות של איברהים מאאלוף הלבנוני.
לפרטים והזמנה
powered by Tagonet