תיאטרון מחול ענבל

דף הביתמופעים עברית English
We Do Not Torture People /
SCARABEO ANGLES AND THE VOID

ערב משותף:
נעה שדור / אנדראה קוסטנזו מרטיני
לפרטים והזמנה
 
במשך למעלה משמונה שנים ליווה הבמאי עטור השבחים תומר הימן (פעמיים זוכה חביב הקהל בפסטיבל ברלין) את אוהד נהרין, הכוריאוגרף והמנהל האמנותי של להקת בת שבע אשר יצירותיו השפיעו על הימן בצעירותו.
במסע דוקומנטארי שעובר בין יפן, ארה"ב, שבדיה, הולנד וישראל, נהרין מתועד כפי שלא תועד מעולם: בחדרי החזרות, באולמות המופעים, בשיעורי גא גא (שפת הגוף אשר פיתח) ובביתו הפרטי.
"מיסטר גאגא" מאפשר לצופים להכיר מקרוב את אחד האמנים הישראלים המצליחים והמשפיעים ביותר בעולם ולחוות באופן אינטימי את תהליך היווצרותן של יצירות המחול השונות שברא.
לפרטים והזמנה
 
"פתח לנו שער"' – הינו ערב סליחות מוסיקלי קהילתי מודרך, במהלכו נטעם ממנהג הסליחות.
לפרטים והזמנה
 
אישה המפרקת את נישואיה, נמלטת אל עזרת הנשים בכותל המערבי בירושלים ומתעדת משם במשך שנה את המתרחש בחייה האישיים ואת המתרחש במקום. "הקיר" עוקב אחר תהליך "חורבן הבית" של הבמאית דרך מערכות היחסים הטלפוניות שלה עם הנשים החשובות בחייה- אימא שלה, אחותה הגדולה, וחברתה הטובה. בו בזמן הסרט מתעד את המתרחש במקום שהוא הסמל הדתי והלאומי החזק בישראל. מקום אשר עולים אליו לרגל לחגוג ולבכות, ביום ובלילה בימי חול וחג, ומביט בתהליכים הדתיים והלאומיים שעוברים על החברה הישראלית. דיוקן כפול של מקום ושל אישה. מפגש בין סאונד לתמונה, בין האישי לציבורי בין אלוהים להיעדרו.
לפרטים והזמנה
 
מפגש ראשון- היפנוזה/ אנסמבל 'ביזאר'
מפגש שני- שני ועצמי
מפגש שלישי- "שירן נ"ז [מירושלמית, על מפגש תל אביבי של צמד שהן אחת]
לפרטים והזמנה
 
דיבור, פיוט, מוזיקה, ניפוץ שקרים, גילוי אמיתות ומיסטיקה אסורה
גיל רון שמע פותח את תיבת ההיסטוריה והמסתורין, מנפץ וחושף את אלילי הקדמה והמודרניזציה.
לפרטים והזמנה
 
אריאל בלוך הוא תעשיין אמיד בשנות החמישים לחייו, רווק נטול ילדים. כשחברתו מתקופת האוניברסיטה מבקשת לפגוש אותו, הוא לא שש לקראתה, אך מתייצב בכל זאת. בפגישתם, מי שהייתה אהובתו לפני עשרים שנה, מספרת לו שני דברים מפתיעים: הראשון, כאשר נפרדו הייתה בהריון ונולד להם בן שעליו לא סיפרה לו מעולם. ילד מקסים ומיוחד שקצת דומה לו. הדבר השני שתספר לו עתיד לשנות את חיו. זוהי קומדיה עצובה ואבסורדית העוסקת בהורות, בתחושות של פספוס והחמצה, ובקבלת הזדמנות שנייה.
לפרטים והזמנה
 
 
"הברבור והסרסור" - הלל קוגן, הכוריאוגרף זוכה פרס לנדאו 2015, מעלה בבכורה עולמית את הפרק השני בטרילוגיה של דואטים, שהחלה עם "אוהבים ערבים", יצירה שזכתה להצלחה בינלאומית.
לפרטים והזמנה
 
Nice To Beat You:
הדואט מציע מפגש יצרי בין גבר לאישה. היחסים בין השניים אינטנסיביים וכאוטיים, אך בתוך אלו ניתן לגלות בהם גם נחמה.
כאב, תשוקה ואלגנטיות שזורים זה בזה ורוקמים מחדש את יחסי הכוחות.
Underneath:
על מנת להתמודד עם כמות הלחצים, העצב, הצדקנות וחוסר הסבלנות – צריך כל אחד מאתנו לגדל בעצמו מנגנון שיאפשר לו להכיל.
אותו המנגנון, שנוצר לעיתים במודע ולעיתים גם לא, מצליח לספוג ולפרק את כל חוויות היום-יום שלנו ונראה שהוא מאפשר למודע שלנו להתקיים באופן שפוי יחסית, בלי לגרוע מהרגישות שלו.
אט אט גובה המנגנון הזה מחיר גם מאתנו, ממנגנון יעיל ואפקטיבי החי בתוכנו, הוא הופך להיות ״וירוס״ החי על חשבוננו, יצור זר בתוכנו.
מהו המחיר הגדול שגובה המנגנון הזה מאתנו?
לפרטים והזמנה
 
מומין ססלר הסולן של הפרויקט, ויחד איתו מופיעים נגן פרקשיין, נגן קונטרבס, נגן גיטרה אקוסטית ומלווים אותו רביעיית כנרים. בנוסף, תתארח בפרויקט הזמרת DILEK ARMAN
הערב יהיה גדוש במוזיקה מגוונת מכל קצוות תבל, קטעים מטורקיה, ישראל ויוון.
לפרטים והזמנה
 
"הבזקים של תפיסה מדויקת" – מה שבין שירה, מוסיקה ומחשבות.
המופע החדש "הבזקים של תפיסה מדויקת" הוא מפגש יוצא דופן המשלב בין שירה ומוסיקה מקוריים, לבין מילים.

הוא גם מפגש בין דורות – האמן בדיאלוג עם הוריו.

המילים שלהם מגיבות לשירה שלו וזורמות הלאה להתבוננות פסיכולוגית במצבו של האדם:
אהבה, בגידות, זוגיות ופחדים, על מה שבין אמת לשקרים, וגם על המקום הצר שבין תלישות לשייכות.
לפרטים והזמנה
 
שתי נשים, שני עולמות שונים, רינה צברית חוזרת בתשובה וקלרה, שחקנית צרפתייה תוססת וחושנית נקלעות בטעות גורלית לאותה הדירה... נוצרת שרשרת של סיטואציות קומיות ומרגשות לסירוגין...עד שמגלים את הכאב האמתי של כל אחת מהן.
לפרטים והזמנה
 
איריס ארז
לוקאלי local/not easy
לפרטים והזמנה
 
ערב חגיגי לכבוד השקת הספר "הנזיר והאריה – אמנות אתיופית חזותית עכשווית בישראל"

מופע מחול מודרני אתיופי : קטעים מתוך המופע "גוטינה"
לפרטים והזמנה
 
שנת 1999. תוכנית ריאליטי ראשונה משודרת בראשו של ספנסר קיוסאקי- מנכ״ל תשלובת ענק, המאכילה את העם בחטיפים ומשקאות, ההורסים את הבריאות וממסטלים את השכל. העם מוכן לכל- העיקר לשרוד בעולם הזה ולא משנה באיזה מחיר. הניחוח של ארץ ישראל הישנה והיפה נוסג מול המציאות החדשה. האם זה קורה באמת? הוריו של ספנסר- מהחלוצים של המדינה הזאת לא מסוגלים לראות איך כל האידאלים שלהם קורסים מול עניהם ומעדיפים לברוח למציאות אחרת- המציאות של סמים. כאן מתנגשים גם חייהם של אבא מובטל, גרוש וחסר חוט שידרה, גרושתו גסה ועממית, סוחר סמים מנומס וצח לשון, אישה יפה שיכולה לקבל כל מה שהיא רוצה תמורת היופי שלה
האם נשארה בגיבורינו עוד גחלת של טוהר ותום של פעם, של תקווה ואהבה? האם הם יצליחו לשמור עליה?
לפרטים והזמנה
 
שירומחול היא סידרת מפגשים שתתקיים במרכז האתני הרב תחומי ענבל בתל –אביב. בכל מפגש נציג משוררת או משורר, ונחבר בינה, או בינו, לבין אמנות המחול המסורתית והחדשה של ענבל. פרופ' נסים קלדרון יערוך וינחה את הערבים. הוא יציג בפני הקהל את דמותו של המשורר. אליו יצטרף זמר-יוצר אשר ילחין משירי המשורר.
לפרטים והזמנה
 
עבודה חדשנית המחוללת דיאלוג בין הרקדנים, הבמה ואור המקרן. האור מוביל את הרקדנים תוך שהוא יוצר מרחבים אינטימיים, ממפה את תנועת הרקדנים ויוצר עולם של תנועה מלא הומור.
לפרטים והזמנה
 
תושבי שכונת מנשייה מגיעים עם משפחותיהם לפיקניק על כר הדשא בפארק צ׳ארלס קלור, המכסה את חורבות הבתים בהם חיו בילדותם. הם משוטטים, נושמים את הריח המוכר של הים, ומנסים לאתר את המיקום המדויק של הבית, ממנו נאלצו לברוח או להתפנות בהוראת השלטונות. הפארק משמש להם כדוכן עדים, במה עליה מושלכים חומרי הזיכרון. בערבית ובעברית הם משתפים את ילדיהם ונכדיהם בסיפורים קטנים מחיי היומיום שנקטעו. קולותיהם מהווים עדות חיה למרקם האנושי של השכונה ומאפשרים לדמיין את החיים שהתרחשו כאן. סיפורי העבר נארגים בקולות פעילות הפנאי הישראלית.
לפרטים והזמנה
 
במתח שנוצר בין נוכחות והיעדרות בין מלאות וריקות נברא עולם אנושי ואישי הבוחן את ההגדרות המפרידות ומחפש לפרק אותן. הסולו נוצר מתוך תקווה למצוא בגוף החי והמשתנה גשר בין שתי הוויות נפרדות: זו של הפעולה הפרפורמטיבית וזו של ההתבוננות המדיטטיבית. מתוך רצון לפענח את המשחק העדין והחמקמק דרכו הפעולה וההתבוננות בוראות ומגדירות אחת את השנייה ונמצאות בדיאלוג אינטימי של התהוות מתמדת.
לפרטים והזמנה
 
'ביחד לבד' לוקח את הערך ואת המשמעות של מערכת יחסים רגישה ועדינה על סקאלה במקום פיזי שבו כל בחירה וכל תזוזה קטנה יקבעו את הקשר ואת תוצאות הריקוד.

'ביחד לבד' הוא סולו של ריקוד משותף, שמעמת את הבדידות האינדיבידואלית מול העוצמה שבלהיות ביחד.
לפרטים והזמנה
 
הקרנה מיוחדת של סרטי המחול עטורי הפרסים של דנה רוטנברג ואורן שקדי Glove Story ו- Private I’s.
לפרטים והזמנה
 
יומנו הפרטי של צעיר חרדי אשר היה קרבן להתעללות מינית נגנב ממנו ונעלם באורח מסתורי. שנים לאחר מכן, הוא משחזר קטעים מתוך היומן בהשתתפות שחקנים חרדים אשר חושפים פרשת פשע שהחברה החרדית ניסתה לקבור.
לפרטים והזמנה
 
פרץ (פיריס) אליהו הוא יוצר בולט וייחודי בתחום המוזיקה האמנותית בארץ. יצירותיו מתאפיינות בשילוב מרתק ומפתיע של מסורות המזרחיות הקלאסיות עם אלמנטים של המוזיקה המערבית מודרנית. במופע " עונות השנה" פרץ אליהו חובר לבנו נגן קמנצ'ה והיוצר מארק אליהו, למאסטר כלי הקשה רוני עיברין ונגן קונטרבס המעורך חגי ביליצקי : ביחד הם רוקמים סיפור מוזיקלי סוחף, פנטזיה מוזיקלית אשר המקור להשראתה מצוי בטבע וביופי המיוחד לכל עונה בשנה.
לפרטים והזמנה
 
מומין ססלר הסולן של הפרויקט, ויחד איתו מופיעים נגן פרקשיין, נגן קונטרבס, נגן גיטרה אקוסטית ומלווים אותו רביעיית כנרים. בנוסף, תתארח בפרויקט הזמרת Bahar Turkkan
הערב יהיה גדוש במוזיקה מגוונת מכל קצוות תבל, קטעים מטורקיה, ישראל ויוון.
לפרטים והזמנה
 
אישה ללא רסן, נחשפת על הבמה בכמיהתה האינסופית לאהבה מהחברה.


אחרי שנים של התכופפות למוסכמות והיענות לחוקי המשחק היא מחליטה לומר את דברה, גם המחיר הגכחה עצמית מוחלטת.
תופעת יחיד המשלבת את כל האמצעים, כדי לעורר מחשבות על הדרך אותה אנו עושים בדרכנו לבחור באהבה עצמית.
לפרטים והזמנה
 
מופע מוסיקלי , המציג את נכסי צאן ברזל של המוזיקה הפרסית העממית , מלווה בשירה של מיטב זמרי פרס,מלווה במחול אומנותי וטקסטים של מיטב משוררי פרס, כגון: מוולאנ, האפז, סעדי, ולחנים מקוריים של מנשה ששון וקטעים אינסטרומנטלים של המוזיקה הקלאסית הפרסית, מוזיקה עתיקת יומין אשר שורשיה מגיעים עד לימי פרס הקדומה הטרום איסלמית.
לפרטים והזמנה
 
מופע מוסיקלי מרתק ובו ביצועים מתורגמים שיריה של הזמרת הלבנונית האגדית פיירוז אשר הפכה לכוכבת בינ"ל בשנות ה 70 ולשגרירה המוסיקלית הגדולה ביותר שיצאה מלבנון.
לפרטים והזמנה
 
ארבע יצירות מופלאות אינטימיות ורגישות שנוגעות בעצבים החשופים של הגוף, הנפש והאלוהות.
לפרטים והזמנה
 
פאסיב אגרסיב

איך את/ה מגדיר/ה את עצמך ? מוביל/ה, מתמסר/ת, מתחמק/ת, מתנגד/ת.

מופע מחול לשישה רקדנים שמאתגרים ומתבוננים באופן הפעולה שלהם במערכות יחסים.

מאת: טלי זבילביץ, דנה הירש ליזר (אנסמבל גלויה)
לפרטים והזמנה
 
הפזמונאית והמשוררת רחל שפירא יחד עם הזמרת היוצרת חני דינור חוברות למסע משותף .
לפרטים והזמנה
 
מומין ססלר הסולן של הפרויקט, ויחד איתו מופיעים נגן פרקשיין, נגן קונטרבס, נגן גיטרה אקוסטית ומלווים אותו רביעיית כנרים. בנוסף, תתארח בפרויקט הזמרת Yagmur Termiyeci
הערב יהיה גדוש במוזיקה מגוונת מכל קצוות תבל, קטעים מטורקיה, ישראל ויוון.
לפרטים והזמנה
 
הרכב המפגיש ארבעה נגנים מובילים מרקעים שונים וורסטילים של ג׳אז, רוק ,מוזיקה אתנית ואלקטרונית במטרה לשלב מלודיות וטקסטורות מוזיקליות הנוגעות במזרח העתיק ובמערב המודרני. המאקאם הערבי על צבעיו המגוונים פוגש פיוז׳ן אמריקאי מתקדם. פסיכדליה בריטית מתמזגת עם מקצבים טורקים אסימטריים וצלילי עוד מכפילים ביטים אלקטרונים שונים לצד הפתעות נוספות.
לפרטים והזמנה
 
שלושה נערים ונערה גדלים בידיעה שהמוות שלהם הוא רק עניין של זמן. עם תום שנת הלימודים הם ישמשו מזון אנושי למינוֹטאוּר – מפלצת אכזרית שאינה יודעת שובע, ומאיימת על קיומה של הארץ שלהם. בינתיים הם מנסים למצוא רגעים קטנים של חסד בתוך שגרה של אלימות, ייאוש ופחד. מה יקרה כשאחד מהם יחליט לשנות את כללי המשחק?
לפרטים והזמנה
 
הרכב אותנטי שמנגן מוסיקה עותמאנית קלאסית, מוסיקה טורקית עממית ויצירות מודרניות שנכתבו ע"י חברי נגן העוד איתן ברוך, בהשראת המסורת של תורת המקאם הטורקי.

מוזיקה שיוצרת גשר אנושי- מוזיקלי בין אנשים ותרבויות.
לפרטים והזמנה
 
ערב זוגי של היוצרות, חברות וחוקרות צופית גורן וקלי איאש.
לפרטים והזמנה
 
קמילה היא נצר לשושלת של מוזיקאים גדולים באזרבייג'ן. כעבור שנים של חיפושים, אישיים ומקצועיים, התחברה מחדש אל השורשים ואל המוזיקה, כשבשיאו של המסע חזרה אל מחוזות ילדותה כדי להקליט את אלבום הבכורה.

במופע קמילה מציגה תלבושות אזריות אותנטיות וחגיגה שלמה של צלילים וצבעים מעולם אחר.
לראשונה!
קמילה וניסו סימנטוב בשיתוף פעולה מרגש.
לפרטים והזמנה
powered by Tagonet