תיאטרון מחול ענבל

דף הביתמופעים עברית English
הרכב המפגיש ארבעה נגנים מובילים מרקעים שונים וורסטילים של ג׳אז, רוק ,מוזיקה אתנית ואלקטרונית במטרה לשלב מלודיות וטקסטורות מוזיקליות הנוגעות במזרח העתיק ובמערב המודרני. המאקאם הערבי על צבעיו המגוונים פוגש פיוז׳ן אמריקאי מתקדם. פסיכדליה בריטית מתמזגת עם מקצבים טורקים אסימטריים וצלילי עוד מכפילים ביטים אלקטרונים שונים לצד הפתעות נוספות.
לפרטים והזמנה
 
שלושה נערים ונערה גדלים בידיעה שהמוות שלהם הוא רק עניין של זמן. עם תום שנת הלימודים הם ישמשו מזון אנושי למינוֹטאוּר – מפלצת אכזרית שאינה יודעת שובע, ומאיימת על קיומה של הארץ שלהם. בינתיים הם מנסים למצוא רגעים קטנים של חסד בתוך שגרה של אלימות, ייאוש ופחד. מה יקרה כשאחד מהם יחליט לשנות את כללי המשחק?
לפרטים והזמנה
 
הרכב אותנטי שמנגן מוסיקה עותמאנית קלאסית, מוסיקה טורקית עממית ויצירות מודרניות שנכתבו ע"י חברי נגן העוד איתן ברוך, בהשראת המסורת של תורת המקאם הטורקי.

מוזיקה שיוצרת גשר אנושי- מוזיקלי בין אנשים ותרבויות.
לפרטים והזמנה
 
אפרת גוש ונסים קלדרון שרים ומדברים יונה וולך
ראשון בסידרת ערבים של שילוב בין שירה למחול, ביוזמת תיאטרון מחול ענבל. ערב ראשון יוקדש ליונה וולך.
אפרת גוש תשיר משיריה של וולך, בליווי רקדני להקת ענבל בכוריאוגרפיה של מור שני, עורך ומנחה: פרופ' נסים קלדרון.
לפרטים והזמנה
 
עידן שרעבי ורקדנים מציגים:

דינוזאור
מופע בכורה!
*בערב תוצג גם Yours, עטורת הפרסים של תחרויות הכוריאוגרפיה באירופה ופרס שרת התרבות לביצוע השנה - 2014
לפרטים והזמנה
 
ערב זוגי של היוצרות, חברות וחוקרות צופית גורן וקלי איאש.
לפרטים והזמנה
 
מבוסס על אירוע אמיתי
הסרט "העדות" התקבל למסגרת הרשמית של פסטיבל ונציה וישתתף בתחרות ה"אוריזונטי" היוקרתית Orizzonti Competition) ). הסרט בכיכובם של אורי פפר ורבקה גור יוקרן בבכורה עולמית במהלך הפסטיבל שמתקיים בין ה-30/8 ל-9/9. סיפור החקירה בסרט מבוסס על מקרה אמיתי של רצח מחריד של יהודים שהתרחש בשלהי מלחמת העולם השניה בשדות כפר קטן באוסטריה ששמו רכניץ. במאי ותסריטאי הסרט עמיחי גרינברג, שזהו סרטו הארוך הראשון, חקר את המקרה וביקר בכפר שבשדותיו עדיין מחפשים כבר מעל 70 שנה את קבר האחים. במרכז הסרט עומד היסטוריון, הנלחם בהכחשת הטבח נגד כוחות עוצמתיים שמשרתים את השיכחה והנורמליזציה. במהלך החקירה מגלה ההיסטוריון, שמגולם ע"י השחקן אורי פפר בתפקיד מרשים ומצמרר, שגם במשפחתו חבוי סיפור מוכחש.
לפרטים והזמנה
 
לקראת שנת ה-70 לעצמאות ישראל, בודק העיתונאי רינו צרור האם העם יהודי יכול להחזיק בריבונות משלו. הוא משווה בין ימים אלו לבין תקופות דומות בתולדות העם: 75 שנה החזיקה מעמד העצמאות המדינית בבית ראשון ורק 66 שנה בבית שני. האם מדובר בליקוי גנטי? לא. האם יש דימיון בסיבות? כן. לפעמים מצמרר. באמצעות שילוב של אנימציה ואקטואליה מתאר הסרט את חורבנה של ישראל בעבר כדי לבחון את ההווה. "רק הפחד מאבדן החירות", אומר צרור, "הביא אותי אל המחקר הזה". (80 דקות. עברית).
לפרטים והזמנה
 
קמילה היא נצר לשושלת של מוזיקאים גדולים מאזרבייג'ן. .
כעבור שנים של חיפושים, אישיים ומקצועיים, התחברה מחדש אל השורשים ואל המוזיקה מבית כשבשיאו של המסע חזרה אל מחוזות ילדותה כדי להקליט את אלבום הבכורה שלה.
במופע קמילה מציגה תלבושות אזריות אותנטיות ורבגוניות שלמה של צלילים וצבעים מעולם אחר. חיבור בין הצלילים האזרים למוזיקה המודרנית הופכים כל מופע לחגיגה .של

לצידה של קמילה תתארח מיכל שפירא שחקנית וזמרת ששנת 2017 הייתה שנה משובחת עבורה. שנה בו יצא אלבום הבכורה שלה שזכה להשמעות רבות במדיה ובגלגלצ. כמו כן מיכל מככבת במחזמר שובר הקופות של תאטרון הבימה "עלובי החיים".

יחדיו הן יוצרות עולם של מוזיקה אינטילגנטית ונוסטלגית , מוזיקה שכותבים עם עט כמו פעם במחברת שורות ותווים...
לפרטים והזמנה
 
"הברבור והסרסור" - הלל קוגן, הכוריאוגרף זוכה פרס לנדאו 2015, מעלה בבכורה עולמית את הפרק השני בטרילוגיה של דואטים, שהחלה עם "אוהבים ערבים", יצירה שזכתה להצלחה בינלאומית.
לפרטים והזמנה
 
הזמרת ז'נט יהודיאן רוטשטיין ולהקתה

במופע חדש

"מטהרן לירושלים ובחזרה"
לפרטים והזמנה
 
במשך למעלה משמונה שנים ליווה הבמאי עטור השבחים תומר הימן (פעמיים זוכה חביב הקהל בפסטיבל ברלין) את אוהד נהרין, הכוריאוגרף והמנהל האמנותי של להקת בת שבע אשר יצירותיו השפיעו על הימן בצעירותו.
במסע דוקומנטארי שעובר בין יפן, ארה"ב, שבדיה, הולנד וישראל, נהרין מתועד כפי שלא תועד מעולם: בחדרי החזרות, באולמות המופעים, בשיעורי גא גא (שפת הגוף אשר פיתח) ובביתו הפרטי.
"מיסטר גאגא" מאפשר לצופים להכיר מקרוב את אחד האמנים הישראלים המצליחים והמשפיעים ביותר בעולם ולחוות באופן אינטימי את תהליך היווצרותן של יצירות המחול השונות שברא.
לפרטים והזמנה
 
Ground Heights הרכב ישראלי אתיופי, בגרוב אפריקאי, יוצא במופע חדש בשם Lemimetow Tuwled (“הדור הבא” באמהרית).
בהובלת הוואן מששה.
המופע מנגיש את השפה והמקצבים האתיופים בשילוב עם סאונד מערבי והשפעות רחבות – Soul R&B Jazz Rock ועוד.
המופע כולל שירים מקוריים בעברית, אנגלית ואמהרית כמספר עיבודים לשירים מקוריים.
המופע הקרוב ישלב שתי מדיות .
מוזיקה וריקוד בביצוע רקדנית ואוצרת הסדרה אביב יוסף.
לפרטים והזמנה
 
חלי ראובן – “ואהבת לך"
מופע מוסיקלי - ספרותי
שכובש את הלב ומפעים בו נגיעות של שירה ואהבה
לרגל צאתו של ספרה הרביעי של חלי ראובן – "ואהבת לך"
לפרטים והזמנה
 
אחד מהנושאים הבוערים בשיח הציבורי הוא מצוקת הדיור. המון אנשים נמצאים במרוץ לעבר רכישה או השכרה של דירות ראויות למגורים. החיפוש אחר הדירה האולטימטיבית מזמן סיטואציות גרוטסקיות. העבודה 12 צ'קים דחויים מתעכבת על הרגעים האלה, דרך פרפורמנס הומוריסטי המשלב טקסט ותנועה. ביצירה 12 צ'קים דחויים יהיה ניסיון להפוך את הדימוי והרעיון של לגור בקופסת קרטון ללגיטימי כך שקוביית הקרטון מתגלה כמקום אטרקטיבי למגורים.
לפרטים והזמנה
 
מופע מחול הכולל את שתי היצירות המשותפות לכוריאוגרפית אילת כהן ולמלחין עודד זהבי: Windmill, The Map

המופע משלב בדרכו הייחודית בין מוסיקה למחול ומאפשר התבוננות, העשרה וכמובן הנאה מיצירת אמנות אחרת, חדשנית ומרעננת.

המופע נתמך בסיוע מועצת הפיס לתרבות ולאמנות לשנת 2016-2017.
לפרטים והזמנה
 
מופע חדש רטרו-עכשווי של היוצרת קאיה, באומביונס קברטי; רפרטואר בהשפעות מוזיקליות רב-תרבותיות; סווינג, שאנסון, פופ ואתני, הומוריסטי עם קריצות על קלישאות החיים, מנקודת מבט פמיניסטית, על מה שבינה לבינה ולבינם, על חייזר בסכסוך שכנים, על בובת חרסינה מיוחסת מוינה, על דחליל מפח שנשמתו נפח, על אנשים קטנים ואהבות גדולות.
לפרטים והזמנה
 
יצירה אינסטרומנטלית חדשה של המוסיקאי ירון פאר, המנוגנת בכלים אותנטיים ונדירים. המנגינות נכתבו על ראבב אפגני שהוא אחד הכלים העתיקים בעולם והם מלוות בצ׳לו פסנתר קמנצ׳ה לירה כרתית גיטרה פלמנקו וסנתור פרסי.
לפרטים והזמנה
 
מופע שני בסדרה: The Sandman project ft. Aviv Abeba yossef

ההרכב THE SANDMAN PROJECT נוסד בקיץ 2017, ע"י הגיטריסטית והמלחינה טל סנדמן.לאחר שיתופי פעולה מוסיקליים רבים של חברי ההרכב לאורך שנות היכרותם, חברו יחדיו מתוך רצון לחקור את ההשפעות השונות העוטפות אותם, כל אחד והמקום ממנו הגיע.

למופע זה הצטרפה לאחרונה האוצרת לסדרה והרקדנית אביב אבבה יוסף.

המפגש בין המוזיקה לריקוד יוצר שפה חדשה בין מגוון המקצבים, הטעמים והריחות שיש למוסיקה ולתנועה להציע ומעביר מסר של חיבור אנושי רב תרבותי המקשר את לבבותיהם של כל חובבי המוסיקה והמחול.
לפרטים והזמנה
 
 
מאיר אריאל זכה לקהל קטן בחייו ולקהל של אלפים רבים לאחר מותו. יתר על כן: הקהל שלו כעת חוצה את כל הגילים. וזו תופעה מאוד יוצאת דופן במוזיקה הפופולארית הנוטה להיות בעלת אופי דורי בולט. פרופ' נסים קלדרון חקר את יצירתו של מאיר אריאל ופרסם לאחרונה ביוגרפיה מקיפה שלו. הוא יסביר איך ולמה התנשא מאיר אריאל ביצירתו אל גבהים שלא היו במוזיקה הפולארית הישראלית לפניו. ערן צור ימחיש באירוע את עוצמתו היצירתית של אריאל כאשר ישיר משיריו הידועים והעמוקים.
לפרטים והזמנה
 
אמיר גבירצמן, אמן כלי הנשיפה הישראלי/בינ"ל, בדואו-השקה השקה חגיגי לאלבום הסולו השני והחדש שלו: בבל-גאמבו ("שאיפות-ונשיפות" 2),
בשני המופעים יתארח הרכב מיוחד לערב זה: דורון רפאלי- תופים וכלי הקשה, אודי רז-סוזאפון, מורן רון בראון-טרומבון, דרור בן גור-סקסופון.

מופע שכולו נוטף ניחוחות וצלילים של רב תרבותיות ג'אז, צועני, בלקאני, אפרו ביט, ישראלי, יהודי, ערבי, קלטי, כורדי ועוד..
מוזיקת עולם ישראלית במיטבה.
לפרטים והזמנה
powered by Tagonet