תיאטרון מחול ענבל

דף הביתמופעים עברית English
גוטינה בשפת הגעז, שפת הקייסים, הוא שם נוסף לשבת, לאלוקים ולאישה. הגוטינה מברכת את כל הסובבים אותה לזכות להגיע לשנה הבאה.
לפרטים והזמנה
 
סער גדל בקיבוץ דתי בעמק בית שאן, בן בכור למשפחה בת תשע נפשות. לאחר שחזר בשאלה ויצא מהארון, הוא נזרק מהקיבוץ ונמלט ללונדון. 17 שנים לאחר מכן, החיים החופשיים שלו מתערערים כשהוא מגלה שהוא נשא HIV. הוא יוצא למסע רגשי מטלטל בחיפוש אחר בית, אך נתקל בהאשמות, פחדים ודעות קדומות.
'מי יאהב אותי עכשיו?' של האחים הימן (יוצרי הסרט 'מיסטר גאגא') מלווה בפסקול סוחף מההופעות של סער כטנור שני במקהלת הגברים הגאה של לונדון, משפחתו האלטרנטיבית, ועוסק בשאלות של הגירה שייכות ומתחים משפחתיים.
לפרטים והזמנה
 
"מסע רגשי, בין שבילים מתפצלים, אל עביי הדואליות, ענוג ועקוב מדם, כאוטי ומאורגן. חיפוש בין פרוזדורים אפלים של תשוקה, עצב וכאב וחדרים שטופי אור החושפים שבריריות, עדינות ותום."

יצירת מחול העוסקת במפגשים אנושיים ואישיים, בחיפוש אחר קשר ורתיעה ממנו ובמתח בין תחושת שייכות והיבדלות.
לפרטים והזמנה
 
במשך למעלה משמונה שנים ליווה הבמאי עטור השבחים תומר הימן (פעמיים זוכה חביב הקהל בפסטיבל ברלין) את אוהד נהרין, הכוריאוגרף והמנהל האמנותי של להקת בת שבע אשר יצירותיו השפיעו על הימן בצעירותו.
במסע דוקומנטארי שעובר בין יפן, ארה"ב, שבדיה, הולנד וישראל, נהרין מתועד כפי שלא תועד מעולם: בחדרי החזרות, באולמות המופעים, בשיעורי גא גא (שפת הגוף אשר פיתח) ובביתו הפרטי.
"מיסטר גאגא" מאפשר לצופים להכיר מקרוב את אחד האמנים הישראלים המצליחים והמשפיעים ביותר בעולם ולחוות באופן אינטימי את תהליך היווצרותן של יצירות המחול השונות שברא.
לפרטים והזמנה
 
ט"ו באב גאה ורומנטי בענבל

לכבוד היום הרומנטי ביותר בלוח השנה העברי יתקיים שיתוף פעולה ייחודי בין המרכז האתני הרב תחומי ענבל ופסטיבל הקולנוע הגאה.

מופע מחול "בעיית היותנו יחד"
הקרנת הסרט "צ'אבלה"
לפרטים והזמנה
 
ערב לציון שש שנים למחאה החברתית של קיץ 2011 שעוררה טלטלה במציאות הפוליטית-כלכלית בישראל.
לפרטים והזמנה
 
אישה ללא רסן, נחשפת על הבמה בכמיהתה האינסופית לאהבה מהחברה.


אחרי שנים של התכופפות למוסכמות והיענות לחוקי המשחק היא מחליטה לומר את דברה, גם המחיר הגכחה עצמית מוחלטת.
תופעת יחיד המשלבת את כל האמצעים, כדי לעורר מחשבות על הדרך אותה אנו עושים בדרכנו לבחור באהבה עצמית.
לפרטים והזמנה
 
בשני צירים מקבילים, במרחב ובזמן, נרקמת עלילתו הפואטית והעדינה של הסרט:
האחד מתחקה אחר יומה האחרון של לני שדה, אשת אקדמיה תל אביבית, ובשני מתנהלת
חקירה צולבת של יסמין נאסר, אחות סיעודית המשתייכת לקהילה הערבית ביפו. יד המקרה מפגישה אותן לערב אחד וגורלותיהן נידונים להיכרך זה בזה לבלי הפרד.
לפרטים והזמנה
 
תיאטרון מחול ענבל גאה להציג: שיתוף פעולה ראשון עם בית הספר רימון, במסגרתו נקיים מופעים, סדנאות והרצאות עם מיטב המוסיקאים בישראל
לפרטים והזמנה
 
יצירת מחול מקורית החוצה את גבולות הדמיון וחודרת לתוך עולם המיסטיקה האפריקאית המסקרנת בצורה עזת ביטוי, ריקוד אפריקאי – מודרני ומוסיקה חיה - תופים במקצבים מלאי עוצמה של אפריקה המערבית , מלודיות חליל, באלאפון ומיתר,
מופע אנרגטי ומסעיר חושים בתלבושות מרהיבות אשר ימלא את הצופה בסקרנות, מתח, התפרקות לתוך שמחה ואנרגיה משחררת במסע למחוזות מופלאים.
לפרטים והזמנה
 
"ללא-ארץ" הוא דוקו-מסע-מוסיקלי העוקב אחר עדי חבוס, אמן חתרני שבחר לעזוב את ישראל לצמיתות. עדי גדל ברמת השרון ועם שחרורו מהצבא, החל את נדודיו בעולם. במשך עשרים השנים האחרונות, עדי עובר ממדינה למדינה, כנווד שסוחב את ביתו על גבו, ללא-ארץ. בחיים הנזיריים שעדי גוזר על עצמו, הוא שומר על חלום אחד: לפרוץ כמוסיקאי. הסרט מתאר חמש שנים במסעו של עדי ומציע מבט רענן על חיים אלטרנטיביים של אדם טוטאלי שבוחר ללכת עם האמנות שלו עד הסוף. במלאות לעדי 40 שנים, המעקב אחריו נחתם בהצלחה גדולה אך לא מהסוג לה ציפה.
לפרטים והזמנה
 
"הברבור והסרסור" - הלל קוגן, הכוריאוגרף זוכה פרס לנדאו 2015, מעלה בבכורה עולמית את הפרק השני בטרילוגיה של דואטים, שהחלה עם "אוהבים ערבים", יצירה שזכתה להצלחה בינלאומית.
לפרטים והזמנה
 
חלימה- יצירה המוקדשת לחלימה, אחותה של מלכה חג'בי סולנית היצירה. שורש השם, חמלה, חלום, החלמה. יצירה המתארת את עולמם העתיק של מרפאי הלב והנפש המצטיירים בתנועת הרקדנית.
לפרטים והזמנה
 
אישה המפרקת את נישואיה, נמלטת אל עזרת הנשים בכותל המערבי בירושלים ומתעדת משם במשך שנה את המתרחש בחייה האישיים ואת המתרחש במקום. "הקיר" עוקב אחר תהליך "חורבן הבית" של הבמאית דרך מערכות היחסים הטלפוניות שלה עם הנשים החשובות בחייה- אימא שלה, אחותה הגדולה, וחברתה הטובה. בו בזמן הסרט מתעד את המתרחש במקום שהוא הסמל הדתי והלאומי החזק בישראל. מקום אשר עולים אליו לרגל לחגוג ולבכות, ביום ובלילה בימי חול וחג, ומביט בתהליכים הדתיים והלאומיים שעוברים על החברה הישראלית. דיוקן כפול של מקום ושל אישה. מפגש בין סאונד לתמונה, בין האישי לציבורי בין אלוהים להיעדרו.
לפרטים והזמנה
 
מירי בן שמחון נולדה ב1953 ונפטרה בנסיבות טרגיות ב1993.היא הותירה אחריה 4 ספרי שירה נפלאים, וחומר גנוז רב. לראשונה יוצאים מחדש כל ארבעת הספרים וכל שיריה הגנוזים בספר אחד, בהוצאת גמא, בעריכת קציעה עלון. קולה של בן שמחון הוא קול שהקדים את זמנו בעשרות שנים. בערב יוקרנו קטעים רבים מן הסרט שנעשה עליה על ידי אלדד בוגנים וישראל וינקלר. הסרט מגולל את יחסיה הסבוכים עם אנשי השירה שסבבו אותה.
לפרטים והזמנה
powered by Tagonet